Proč se vydat na pobyt ve tmě vlastního nitra

02.03.2020

Pobyt v Zastávce na cestě je určen pro vás, kdo cítíte, že ve svém životě potřebujete chvilku pro sebe. Zastávku na své cestě. Důvodů může být mnoho - chystáte se učinit důležitý životní krok, cítíte se nespokojeni s momentální situací, toužíte po chvilce nerušeného odpočinku nebo jen chcete pár dní strávit na tichém místě. Tyto "příznaky" vnímám jako signály našeho podvědomí, že je třeba se zastavit.

Uvědomuji si, že způsobů, jak se dotknout svého vnitřního světa, je mnoho. Mou nabídkou je možnost přirozeného nenásilného zastavení. Díky tichu, novému prostředí, bez povinností i kontaktu s okolím a s časem jen pro sebe máte šanci uvidět svůj život v nových barvách, s odstupem. Nevěřili byste, kolik času budete mít, když se nebudete alespoň na pár dní věnovat obvyklým lákadlům - mobilu, facebooku, televizi, počítači, zprávám... Když nebudete muset nikam spěchat, nic stíhat a kontrolovat. Nemusíte nic plánovat, organizovat, necháte vše jen plynout. Setkáte se s novými pocity (zpočátku možná i nervozitou), kterým zde bude dán prostor. Ať přinesou cokoli.

Nadhled považuji za jeden z hlavních receptů, jak si ve svém životě udělat "pořádek". Minimálně vám umožní uvidět a rozhlédnout se po rozšířených variantách řešení dané situace či uvidět možnosti dalšího směrování. Ať už přijedete s jakýmkoli záměrem, pobyt zde v Jílovém u Prahy vám určitě pročistí hlavu, uleví tělu a umožní bezpečný odpočinek.

Co je pro vás přichystáno

K dispozici budete mít útulný soukromý pokoj (povlečení i ručníky jsou samozřejmostí), sociální zařízení včetně vybavení (mýdla, šampóny, fén), základní vybavení pro přípravu čaje a kávy jako je kávovar, rychlovarná konvice, čaje a káva, základní nádobí a místo v lednici. Dále je na váš pobyt připravena venkovní a zimní zahrada s celou škálou zajímavých míst a sauna (včetně županu, ručníku a prostěradla). V létě možné využít bazén. Pro vaše rozjímání máte k dispozici malou knihovnu, papíry na poznámky či kresby a mandaly na vybarvování. Netrvám na vypnutí mobilních a jiných zařízení, avšak věřím, že pokud se alespoň na krátkou chvíli dokážete vymožeností (resp. nástrah) moderního světa vzdát, máte větší šanci si pobyt užít.

Případné delší parkování domluvíme osobně po příjezdu. Příjezd je možný od 10 hodin (prvním jídlem je oběd). V den odjezdu je třeba pokoj opustit do 9 hodin.

Jídlo je součástí procesu

Strava je lehká a vegetariánská, abyste i skrze odlehčení těla získali šanci se zklidnit a zaměřit pozornost k sobě. V případě zájmu vám můžu připravit i nějakou domácí sladkost. Systém stravování je uzpůsoben tak, aby vám narušil vaše běžné stereotypy a vy se mohli na jídlo plně soustředit. Nabídnu vám "plnou penzi". Nečekejte však klasické servírování jídla, jak můžete být navyklí z různých hotelů, penzionů či seminářů. Přístup k jídlu je totiž podobný jako u pobytů ve tmě. Je jen na vás, jakým způsobem k této výzvě přistoupíte. Jídlo vám donesu vždy ráno. Bude ho dost na celý den. Spěcháte? Kdy jste naposledy jedli skutečně ve chvíli, kdy pociťujete hlad? Nebo jíte "jen" podle ručiček hodin? Vnímáte, co jíte? Objevujete nové chutě a jejich kombinace, anebo se jen snažíte zaplnit svůj žaludek? Chcete pocítit rozdíl mezi jídlem, které sníte ve slavnostním oblečení a se slavnostní náladou u prostřeného stolu, a jídlem, které sníte při západu slunce v teplákách na zahradě? Zde máte prostor to zažít. Tyto jednoduché běžné činnosti vám pomohou si uvědomit, jaký styl života jste si doposud zvolili a zda vám skutečně vyhovuje.

Ráda si vyslechnu i vaše konkrétní požadavky. Slibuji vždy jen to, co dokážu splnit, proto se na mé slovo můžete spolehnout.