CO MOHU NABÍDNOUT

ZASTÁVKA NA CESTĚ

Relaxační pobyt je určen pro vás, kdo cítíte, že ve svém životě potřebujete chvilku pro sebe. Zastávku na cestě. Důvodů může být mnoho – chystáte se učinit důležitý životní krok, cítíte se nespokojeni s momentální situací, toužíte po chvilce nerušeného odpočinku nebo jen chcete pár dní strávit na tichém místě. Tyto „příznaky“ vnímám jako signály našeho podvědomí, že je třeba se zastavit.

Uvědomuji si, že způsobů, jak se dotknout svého vnitřního světa, je mnoho. Mou nabídkou je možnost přirozeného nenásilného zastavení. Díky tichu, novému prostředí, bez povinností i  kontaktu s okolím a s časem jen pro sebe máte šanci uvidět svůj život v nových barvách, s odstupem. Nevěřili byste, kolik času budete mít, když se nebudete alespoň na pár dní věnovat obvyklým lákadlům – mobilu, facebooku, televizi, počítači, zprávám... Když nebudete muset nikam spěchat, nic stíhat a kontrolovat. Nemusíte nic plánovat, organizovat, necháte vše jen plynout. Setkáte se s novými pocity (zpočátku možná i nervozitou), kterým zde bude dán prostor. Ať přinesou cokoli. 

Nadhled považuji za jeden z hlavních receptů, jak si ve svém životě udělat „pořádek“. Minimálně vám umožní uvidět a rozhlédnout se po rozšířených variantách řešení dané situace či uvidět možnosti dalšího směrování. Ať už přijedete s jakýmkoli záměrem, pobyt zde v Jílovém u Prahy vám určitě pročistí hlavu, uleví tělu a umožní bezpečný odpočinek. 

Cesta nejen z Prahy

Velkou výhodou je i snadná dosažitelnost z Prahy a dalších měst. Svůj prostor na klid tak můžete získat po pár kilometrech a minutách jízdy. Díky atmosféře místa je možné odpočinek ochutnat téměř okamžitě.

Pokud nemůžete přijet autem, ráda pro vás přijedu na náměstí do Jílového u Prahy anebo na stanici vlaku Luka pod Medníkem. Už jízda Posázavským Pacifikem může být začátkem vaší cesty k sobě. Pokud se rozhodujete, jak přijet, doporučuji vlak – je sám o sobě zastavením. Jede z Prahy téměř hodinu krásnou přírodou, kterou obdivovali již trampové za první republiky. Sbalte si do batůžku opravdu jen to nezbytné a dovolte se dívat.


Co zde můžete získat a co je pro to potřeba udělat 

Ideálním průběhem pobytu je zůstat „jen“ v tichu mého domu a zahrady. Vymoženosti moderního světa (mobily, tablety, počítače) byste po příjezdu měli nechat vypnuté. Je to velmi důležité, neboť teprve vystoupením z navyklých stereotypů na ně můžete nahlédnout a něco s nimi udělat. Pokud si ponecháte úniková vrátka (ať už je nazvete „Máme uzávěrku, kdyby manželka něco potřebovala, kdyby partner nevěděl co s dětmi, doděláváme tento projekt...“), je vysoká pravděpodobné, že je využijete. V podvědomí to napojení zůstane a šanci na odpočinek a případnou změnu ve svém životě protentokrát minete.

Slyšeli jste o pobytech ve tmě? Můj program může být takovým tréninkem, světlým pobytem ve tmě. I zde máte možnost objevit, co s vámi udělá samota a ticho. Vyzkoušíte si, jaké to je být několik dní bez spojení s vaším běžným okolím, nemluvit, tedy být v tichu a mít možnost pozorovat „obyčejné“ denní věci. Kdy jste se naposledy soustředili na jídlo? Kdy jste se opravdu zaposlouchali do venkovních zvuků? Kdy chcete mluvit jen pro pocit zvuku nikoli kvůli předávání informace? Kdy se maskujete za slovy? Díky samotě tyto skutečnosti uvidíte z nového úhlu, a to přesto, že nejste oslepeni tmou. Světlo vám pomáhá orientovat se v běžných činnostech. Podobně jako při pobytu ve tmě máte možnost zahlédnout své myšlenky, mechanismy chování, obavy, strachy či skryté touhy a vnitřní motivace. Můžete pocítit, kolik času vlastně máte, čím ho ztrácíte a jak nově s ním vaše Já touží naložit.

Můžeme se a nemusíme potkávat, moje přítomnost vám může být podporou, například když si budete chtít promluvit anebo jen mít potřebu tichého doprovodu. To vše je na domluvě a během pobytu se to může změnit. 


Podporou při pobytu může být zvuková očista, společná meditace i akupresura

I když se to nyní může zdát jednoduché, rozhodnutí být sám se sebou a navíc vědomě je velkým životním krokem. Jsou zde připravena vnitřní i venkovní meditační místa, můžete poslouchat relaxační hudbu, meditovat či rozjímat v samotě anebo vám mohu nabídnout společnou meditaci či zpěv manter.

Pokud budete cítit potřebu dalších podpůrných kroků ve vašem procesu objevování vnitřních zdrojů, mohu vám nabídnout očistu zvukem prostřednictvím tibetské mísy, zvonkohry koshi či deštného sloupu, případně šamanského bubnu. K uvolnění zejména duševních procesů, které mají vliv i na fyzické tělo, je vhodná aromaterapie, uvolnění pomocí tělových svící, případně práce s vykuřovadly. Podporujícím krokem procesu se může stát i speciální akupresura, která využívá určitých bodů na těle k rozproudění zadržené energie, případně jejího zabrzdění. V případě zájmu je možné se domluvit na provedení ohňového rituálu (agnihotry nebo jiné homy). Pro uvolnění těla je k dispozici také sauna a v letních měsících bazén. Pokud pocítíte potřebu své prožitky a objevy konzultovat, nabízím i možnost osobní terapie. Tyto služby jsou zpoplatněny.

Pro ty, kteří pocítí potřebu aktivity, je možná pracovní meditace na zahradě. Jsou pro vás připraveny také mandaly a pastelky. Výběr mandaly, barev a provedení vám může mnohé napovědět o vašem rozpoložení a zaměření. Při těchto činnostech totiž dochází k propojení všech částí našich osobností na vědomé i nevědomé úrovni. Vězte, že je zajímavé porovnat mandalu vybarvenou po příjezdu a mandalu vytvořenou před odjezdem.